Restorani, baari ja kohviku töögraafik ja tööajaarvestus
Vahetused on graafikus, graafik on töötaja telefonis ja öötunnid loetakse eraldi kokku. Kuu lõpus liiguvad kinnitatud tunnid Merit Palka.
3 € töötaja kohta kuus + km · Maksekaarti ei pea lisama · Esimene töökoht töötab 15 minutiga
Mida Tööaeg restoranis teeb
- Vahetuste graafik telefonis
- Lohista vahetused paika ja avalda – iga kokk, kelner ja baarman näeb oma graafikut telefonis. Rakendust ei pea paigaldama, aga selle saab lisada ka telefoni avaekraanile.
- Öötunnid eraldi
- Öötunnid (22.00–06.00) ja riigipühal tehtud tunnid loetakse aruandes eraldi kokku ja lähevad Meritisse oma tasuliigi koodiga. Pärast keskööd lõppev vahetus jääb üheks kandeks.
- Mitu asukohta
- Restoran, baar või suveterrass on igaüks eraldi asukoht – tunnid ja aruanded käivad asukoha kaupa, ka siis, kui üks inimene töötab mitmes. Tahvel kuulub ühele asukohale; kus tahvlit pole, alustab töötaja telefonis ja valib asukoha ise.
- Hooajalised abilised
- Abilise, keda palgaarvestusse ei kaasata, saad hoida eraldi arvestuses: tema tunnid on kirjas, aga palgafaili need kunagi ei jõua. Aktiivse töötajana maksab ka abiline 3 € kuus.
- Merit Palga eksport
- Baasrida kannab kõiki tunde, öö- ja pühatunnid tulevad lisaridadena oma tasuliigiga. Lisatasu protsendid seadistad Meritis. Kuidas fail Meritisse läheb
- Tahvel personaliruumis
- Tahvel personaliruumis või leti taga: PIN-koodi sisestamine võtab hetke, ka kõige kiiremal reedel.
Nii käib üks õhtu restoranis
Mari vahetus lõpeb pärast keskööd, Toomas sulgeb suveterrassi kell kaks ja abiline Kevin palka ei saa. Tööaeg peab need lahus, ilma et keegi peaks arvutama.
- 10.00Sander alustab personaliruumi tahvlil. Tahvel kuulub asukohale „Restoran“, seega lähevad kõigi seal alustanute tunnid restorani alla.
- 16.00Mari tuleb saali. Suvine abiline Kevin on kirjas toetajana: tema tunnid on kirjas, aga Meriti faili nad ei satu.
- 18.00Toomas alustab suveterrassi baaris. Seal tahvlit ei ole – ta alustab oma telefonis ja valib asukoha „Terrass“.
- 00.30Mari lõpetab pärast keskööd. Üks kanne 16.00–00.30, öötunnid alates 22.00 loeb Tööaeg eraldi.
- 02.00Terrass sulgeb. Toomase vahetusest 18.00–02.00 on öötunde neli.
- Kuu lõppMeriti fail: põhitasu baasreal, öötunnid lisareal oma tasuliigiga. Abilise tunnid jäävad sisemiseks arvestuseks.
Ühe õhtu kanded tunnitabelis
Tabel on ekraanist laiem – keri seda küljele.
| Kes | Kus | Algus | Lõpp | Tunnid | Märkus |
|---|---|---|---|---|---|
| Sander T. | Restoran | 10.00 | 16.00 | 6,0 | |
| Mari L. | Restoran | 16.00 | 00.30 | 8,5 | sh öötunde 2,5 |
| Toomas K. | Terrass | 18.00 | 02.00 | 8,0 | sh öötunde 4,0 |
| Kevin (abiline) | Restoran | 17.00 | 23.00 | 6,0 | ei kaasata palgaarvestusse |
Meriti faili lähevad Sander, Mari ja Toomas: 22,5 tundi põhitasu ja 6,5 tundi öölisatasu. Kevini 6 tundi on tunnitabelis kirjas, aga faili ei satu.
Korduvad küsimused
Vahetus lõpeb pärast keskööd. Kas tunnid lähevad sassi?
Ei. Üle kesköö ulatuv vahetus jääb ühe kandena kirja ja öötunnid loetakse eraldi kokku.
Suvel on abilisi, kes palka ei saa. Kas nende tunde saab ka pidada?
Jah. Abilise tunnid on kirjas sisemise arvestusena, aga palgafaili need ei satu kunagi – see on süsteemis raudne reegel. Aktiivse töötajana maksab abiline sama 3 € kuus.
Kuidas läheb arvesse lõunapaus?
Tööaeg ei lahuta pausi ise – tunnid tulevad alguse ja lõpu kellaajast. Kui lõuna ei ole tööaeg, lõpetab töötaja lõunale minnes tööpäeva ja alustab tagasi tulles uuesti: tekib kaks kannet ja paus jääb nende vahele. Kui lõuna on tööaja sees, jääb kanne üheks.
Kas tahvel ja telefon töötavad vene keeles?
Jah. Tahvlil ja töötaja telefonis saab valida eesti, vene või inglise keele. Juhi vaade on eesti või inglise keeles.
Kas töötajaid jälgitakse GPS-iga?
Ei. GPS-i, geopiirdeid ega näotuvastust ei ole ja ei tule. Töötaja märgib ise, millal ta alustas ja millal lõpetas. Muud me ei küsi.
Mis see maksab?
3 eurot aktiivse töötaja kohta kuus, käibemaks lisandub. Ka palgata abiline on aktiivne töötaja. Kõik funktsioonid on hinnas, esimesed 30 päeva on tasuta ja maksekaarti ei pea lisama.
Tööaeg teistes valdkondades
Proovi 30 päeva tasuta
Tee järgmise nädala vahetused Tööajas ja vaata kuu lõpus, kuidas öötunnid jaotuvad.
Alusta 30-päevase tasuta prooviga3 € töötaja kohta kuus + km · Maksekaarti ei pea lisama · Tühista millal tahes
Küsimus enne proovi? Kirjuta info@hagman.ee – vastame tööpäeviti.